Siły policyjne rozbijają nielegalny świat ulicznych wyścigów samochodowych w Warszawie – nałożenie ponad 300 mandatów

Siły policyjne w stolicy zdecydowanie podjęły działania przeciwko kierowcom, którzy organizują nielegalne wyścigi samochodowe na ulicach Warszawy i pobliskich obszarów. W celu przeprowadzenia skutecznej operacji, policja użyła swojego śmigłowca, dronów i najszybszych wozów patrolowych. Rezultatem tych działań było nałożenie 300 mandatów, złożenie 9 wniosków do sądu o ukaranie, konfiskata 12 praw jazdy oraz 73 dowodów rejestracyjnych.

W sobotę, 3 lutego, funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili obszerną operację mającą na celu eliminację nielegalnych wyścigów samochodowych organizowanych na terenach Warszawy i okolicznych powiatów.

W działaniach uczestniczyli oficerowie Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji, policyjni detektywi, a także specjaliści od zwalczania przestępczości samochodowej i przewodnicy z psami służbowymi, wyszkolonymi do wykrywania narkotyków i materiałów wybuchowych. W ramach operacji użyto policyjnego śmigłowca, dronów i najszybszych pojazdów patrolowych. Głównym celem zaangażowania tych sił i środków było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i eliminacja nielegalnych wyścigów – informuje podkomisarz Barbara Szczerba z Komendy Stołecznej Policji.