Grójec – policja zatrzymała podejrzanego o dwa zabójstwa

Zarzut w jednej sprawie, zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, zatrzymany już usłyszał. Wkrótce prokurator przedstawi mu kolejny, taki sam. W obu przypadkach ofiarami były kobiety po 85. roku życia.

Szczególnie okrutna zbrodnia

Do pierwszej zbrodni doszło w nocy z 30 września na 01 października. Ofiarą była 87-letnia mieszkanka Grójca. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawca wtargnął do domu samotnie zamieszkującej kobiety. Zanim jednak pozbawił ofiarę życia, znęcał się nad  nią. Opuszczając miejsce zbrodni, napastnik zabrał ze sobą przedmioty należące do ofiary, w tym portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Podjęte przez grójeckich policjantów czynności, prowadzone z pomocą funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, polegały na oględzinach miejsca zbrodni i zabezpieczeniu wszystkich śladów. Jak przekazała podinsp. Katarzyna Kucharska reprezentująca radomską komendę, w trakcie czynności zebrano wiele dowodów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną.

Najnowsze techniki śledcze

W trakcie prowadzonego śledztwa korzystano nie tylko z tradycyjnych środków. Pracownicy laboratorium kryminalnego przeprowadzili między innymi badania fenotypowe, których zadaniem jest określenie prawdopodobnych cech fizjonomicznych sprawcy. Jak informowała podinsp. Kucharska, działania te doprowadziły śledczych do 47-letniego mieszkańca Grójca. Mężczyznę zatrzymano w piątek 04 marca, a następnie przekazano w ręce Prokuratury Regionalnej w Lubinie.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych mężczyźnie przedstawiono zarzut rozboju i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Wielokrotny zabójca

To jednak nie koniec kłopotów zatrzymanego. Jak wynika z analizy zebranego materiału, jest on również głównym podejrzanym w innej sprawie o zabójstwo, które miało miejsce w sierpniu 2021 roku. Wówczas w Grójcu napadnięto i zamordowano samotnie zamieszkującą 89-latkę. Na to, że sprawcą w tym przypadku również był 47-latek, wskazuje przede wszystkim modus operandi sprawcy, który w obu przypadkach jest identyczny.

Obecnie prokurator przygotowuje się do postawienia zatrzymanemu kolejnego zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

1 komentarz

Dodaj komentarz