Sąd ogłasza werdykt w głośnej sprawie autobusowego zdarzenia drogowego na Bielanach z lipca 2020 roku

Wyrok sądowy w głośnej sprawie wypadku autobusowego, jaki miał miejsce w lipcu 2020 roku na ulicy Klaudyny na terenie warszawskich Bielan, został właśnie wydany. Wówczas to autobus, którego za kierownicą siedział Hubert U., doprowadził do uszkodzenia trzech zaparkowanych tam pojazdów. W wyniku tego zdarzenia jedna z pasażerek została poszkodowana. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że mężczyzna prowadził duży pojazd będąc pod wpływem silnych środków farmaceutycznych. W całej tej sprawie oskarżonym jest także Sebastian S., partner Huberta U., podejrzewany o próbę tuszowania dowodów podczas prowadzonego śledztwa.

Całe zdarzenie miało miejsce 8 lipca 2020 roku na warszawskiej ulicy Klaudyny na Bielanach. Wówczas autobus komunikacji miejskiej linii numer 181 uderzył w trzy samochody zaparkowane przy tej ulicy oraz poważnie uszkodził jedną z latarni ulicznych. Niestety, w wyniku tego incydentu jedna z pasażerek autobusu doznała obrażeń i musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Proces sądowy w tej sprawie rozpoczął się w kwietniu 2022 roku. Na ławie oskarżonych zasiadło dwóch mężczyzn – kierowca autobusu Hubert U., a także jego życiowy partner Sebastian S., który jest podejrzany o próby utrudniania śledztwa poprzez usuwanie dowodów.