Plac zabaw z kolejnym opóźnieniem

Remont w Parku Żeromskiego nadal trwa i, jak się kilka dni temu okazało, jeszcze potrwa. Wykonawca po raz kolejny zgłosił potrzebę przesunięcia terminu zakończenia prowadzonych prac.

Prace do października

Na plac zabaw w Parku Żeromskiego najmłodsi mieszkańcy Żoliborza czekają od początku tego roku. Umowa, którą Zarząd Zieleni Warszawskiej zawarł z wykonawcą, zakładała zamknięcie prac do lipca. Jak jednak wiadomo, z powodu aktualizacji projektu i wprowadzanych w nim zmian, wykonawca wystąpił o wydłużenie terminu realizacji i otrzymał zgodę. Datę graniczną ustalono na 17 sierpnia. Niestety, to nie wystarczyło.

W związku z kolejnymi opóźnieniami zakładano oddanie obiektu do użytku na przełomie sierpnia i września. Jak jednak poinformowała społeczność reprezentująca Zarząd Zieleni Warszawskiej Magdalena Sierzputowska, kierownik Działu Komunikacji Społecznej ZZW, nowy termin, o który wnioskował wykonawca to 30 września.

Remont z akceptowalnymi opóźnieniami

Zarząd Zieleni Warszawskiej, który jest stroną kontraktu, zapewnia, iż opóźnienia w realizacji projektu są w pełni zrozumiałe, a wykonawca nie ponosi za nie żadnej winy. Wręcz przeciwnie – w opinii ZZW przesunięcie terminu po raz kolejny to wyraz dbałości o szczegóły ze strony obu podmiotów. Co zatem przyczyniło się do powstania opóźnień?

Sierzputowska podaje kilka przyczyn. Jedną z nich jest oczekiwanie na dostawę oryginalnych części do remontowanych urządzeń. Te płyną do Warszawy statkiem ze Stanów Zjednoczonych. Na tym etapie odnotowano opóźnienie. Co więcej, jak informuje, w trakcie prac okazało się konieczne zamówienie dodatkowych elementów. Te części posiadają oczywiście odpowiednie atesty i są wytwarzane przez producenta instalowanych na placu urządzeń, co ma gwarantować wieloletnie użytkowanie i bezpieczeństwo sprzętów w parku.

Sierzputowska wspomniała również o wykonanym dodatkowym fundamencie dla jednej z zabawek, a także o konieczności drenażu pod gumową nawierzchnią. Nie można oczywiście zapominać o przeszkodach, jakich dostarczyła nieprzewidywalna pogoda, z którą robotnicy mierzyli się na przełomie czerwca i lipca.

Jak wiadomo z poprzednich artykułów, plac zabaw w Parku Żeromskiego nie jest jedynym, na który przyszło najmłodszym mieszkańcom stolicy poczekać.