Obstawianie zakładów specjalnych. Co warto wiedzieć?

O miano najlepszego walczy w naszym kraju wielu bukmacherów. Mimo początkowych obaw związanych ze zbytnią regulacją rynku hazardowego w Polsce, na rynku funkcjonuje legalnie wiele podmiotów, które musiały spełnić bardzo rygorystyczne wymogi, żeby uzyskać licencję na organizowanie zakładów wzajemnych. Tym samym polski rynek bukmacherski jest bardzo konkurencyjny, na czym zyskują przede wszystkim typerzy. Bukmacherzy rywalizują między sobą na wielu różnych płaszczyznach – od szerokości oferty dostępnych dyscyplin i zdarzeń, przez atrakcyjne typy, wysokie kursy, dostępne promocje, aż po rozwiązania użytkowe. Jednym z elementów zwiększających poziom atrakcyjności obstawiania u danego buka są zakłady specjalne. Na czym polega typowanie zakładu specjalnego i jak się do tego przygotować?

Zapoznaj się z ofertą zakładów specjalnych

Najogólniej rzecz ujmując, mianem zakładów specjalnych określamy wszystkie niestandardowe zakłady, które znacząco odbiegają od tradycyjnych typów dostępnych pod wydarzeniami sportowymi. Co dokładnie oznacza słowo “niestandardowy” w tym przypadku? Chodzi o zakłady na niecodzienne zdarzenia, o zazwyczaj bardzo wysokich kursach, do których dostęp gracz zyskuje poza głównym nurtem zakładów. Dzięki temu typerzy otrzymują szansę na jeszcze wyższe wygrane, mając przy okazji dostęp do maksymalnie atrakcyjnej formy obstawiania. Jeśli poszukujesz tego typu rozwiązań, to z pewnością na rynku znaleźć można kilka propozycji w zakresie zakładów specjalnych, ale szczególnie warto zwrócić uwagę na zakłady specjalne bukmacherskie od Fortuny – topowego polskiego legalnego bukmachera (więcej: https://www.efortuna.pl/cms/blog/zaklady-specjalne-w-fortunie).

Zakłady specjalne w Fortunie

Oferta Fortuny w zakresie organizowania zakładów specjalnych jest bardzo atrakcyjna i obejmuje szereg dyscyplin sportowych, ale i nie tylko – mogą to być też wydarzenia z zakresu rozrywki czy polityki. Jednak do głównego nurtu zakładów specjalnych zaliczyć należy przede wszystkim typy na piłkę nożną, a także hokej, piłkę siatkową czy też koszykówkę, ale też inne sporty. Bieżące informacje o aktualnie dostępnych ofertach w tym zakresie można zawsze znaleźć na stronie internetowej Fortuny. Jakiego rodzaju zakłady specjalne można podjąć w Fortunie? Przykładowo, zawierane w związku z transferem Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony i typami specjalnymi, łączącymi nawet kilka zdarzeń jednocześnie. I tak za obstawienie, że w sezonie w sezonie 2022/2023 RL9 zdobędzie z FC Barceloną mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Króla i Ligę Mistrzów, można zgarnąć wygraną po kursie 100.0. Zakłady specjalne w Fortunie zawierać można na dowolnych typach zakładów, tj. SOLO, AKO i MAXIKOMBI, dzięki czemu gracze nie są ograniczani w typowaniu zakładów specjalnych.

Jak skutecznie obstawić zakład specjalny?

Na wstępie warto podkreślić, że w przypadku zakładów specjalnych warto czasem się uzbroić w cierpliwość z ich rozstrzygnięciem. Choćby na wskazanym przykładzie widać, że do finalnego rozwiązania trzeba będzie czekać prawie rok, pod warunkiem, że FC Barcelona wcześniej nie straci szansy na dalszy awans w rozgrywkach krajowych i europejskich. Z drugiej jednak strony wciąż sporo wydarzeń w ramach zakładów specjalnych rozstrzyga się wraz z zakończeniem danego spotkania. Czy do zakładów specjalnych można się przygotować? Zawsze należy pamiętać, że wyższy kurs to efekt mniejszego prawdopodobieństwa, że kupon wejdzie. W związku z tym przy obstawianiu nie powinno się kierować emocjami i obstawiać typów o najwyższych kursach. Żeby zwiększyć swoją szansę na wygraną, to warto podejść do typowania tak samo odpowiedzialnie, jak w przypadku zwykłych zakładów bukmacherskich.