Odnowiony park im. Romana Kozłowskiego ponownie otwarty dla mieszkańców

Rekonstrukcja parku im. Romana Kozłowskiego zbliża się ku końcowi. Już od piątku 16 czerwca mieszkańcy mają możliwość korzystania z odświeżonej przestrzeni. Po długim okresie nieaktywności do życia zostaje przywrócony “Wieloryb” – charakterystyczny zbiornik wodny znajdujący się na terenie parku. W ramach prac modernizacyjnych powstały także nowe alejki, fontanna, miejskie meble oraz roślinność.

Prace remontowe rozpoczęły się w poprzednim sezonie jesienią, a teraz przestrzeń zieleni staje się ponownie dostępna dla mieszkańców. Oficjalne otwarcie odnowionego parku zostało zaplanowane przez dzielnicę na poniedziałek 19 czerwca. Do tego momentu do parku pod Kopą Cwila można dostać się tylko jednym wejściem, gdyż teren wciąż pozostaje ogrodzony.

Potwierdzając ścisłe terminy, biuro prasowe dzielnicy Ursynów poinformowało, że pełen dostęp do parku będzie możliwy już od nadchodzącego poniedziałku. Decyzja o takim rozwiązaniu została podjęta ze względu na nadciągające Dni Ursynowa, które rozpoczynają się w piątek. Burmistrz dzielnicy Ursynów, Robert Kempa, wyraził swoje zastrzeżenia w Radiu dla Ciebie co do ewentualnego zatłoczenia parku przez uczestników wydarzenia bez żadnych restrykcji, które mogłyby zaszkodzić świeżo wykonanym pracom.