Umorzenie śledztwa dotyczącego właściciela sklepu, który zabił napastnika nożem

Prokuratura Rejonowa w Wołominie zakończyła śledztwo dotyczące właściciela sklepu spożywczego w Kobyłce, który użył noża przeciwko jednemu z napastników. Według opinii śledczych, mężczyzna ten chronił się w sposób konieczny. Ranny napastnik poniósł śmierć, a drugiego złoczyńcę ujęto już następnego dnia przez policję.

Napad na sklep w Kobyłce, województwo mazowieckie, miał miejsce 8 stycznia bieżącego roku, o godzinie 23:30. Jak wcześniej informowano, dwóch zamaskowanych napastników wtargnęło do wnętrza sklepu – jeden z nich posiadał broń palną, a drugi metalową rurkę. Pierwszy ze sprawców stanął przed ladą, celując bronią w ekspedientkę.

W międzyczasie drugi z napastników próbował wynieść pieniądze z kasy. Właściciel sklepu, który przebywał akurat na zapleczu, wkroczył do pomieszczenia głównego i wszedł w szarpaninę z tym napastnikiem. Właściciel sięgnął po nóż, który leżał w pobliżu kasy i zadał rannego sprawcy w plecy. Wówczas napastnicy rzucili się do ucieczki.

Jednego ze sprawców napadu odnaleziono martwego w pobliżu stacji PKP jeszcze tej samej nocy. Drugiego mężczyznę, uczestnika zdarzenia, funkcjonariusze policji zatrzymali 9 stycznia.