Renowacja dworca kolejowego w Milanówku zakończona sukcesem

W piątek mieszkańcy Milanówka i podróżni korzystający z lokalnej kolejki mogli po raz pierwszy skorzystać z gruntownie odnowionego dworca kolejowego. Nowoczesny wygląd budynku oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych to tylko część z nowości wprowadzonych podczas renowacji. Imponująca, przeszklona fasada frontowa z geometrycznym wzorem w górnej części oraz podświetlonym napisem “dworzec kolejowy” przykuwa uwagę przechodniów.

Inwestycję, która zmieniła oblicze tego małego, lecz istotnego dla warszawskiej aglomeracji dworca o powierzchni niespełna 190 metrów kwadratowych, można uznać za udaną. Dworzec stał się obiektem nowoczesnym, komfortowym i bezpiecznym, co na pewno przyciągnie jeszcze więcej podróżnych. Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A., przyznał, że pasażerowie na pewno będą zadowoleni z nowych udogodnień.

Na pierwszy rzut oka rzuca się nowa, jasna, przestronna i klimatyzowana poczekalnia. Została ona wyposażona w wygodne siedziska oraz elektroniczne tablice informacyjne dotyczące przyjazdów i odjazdów pociągów. Wszystkie te zmiany mają na celu zwiększenie komfortu podróżnych oraz przyciągnięcie większej liczby pasażerów korzystających z usług kolejowych w tej części kraju.