Remont Trasy Łazienkowskiej wprowadza zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczynający się 19 czerwca etap remontu Trasy Łazienkowskiej przewiduje prace, które pozwolą na modernizację wiaduktów znajdujących się na Saskiej Kępie. W związku z tym, przez około dwa tygodnie zostaną wyłączone wewnętrzne pasy jezdni nad ulicami Bajońską i Paryską.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy poinformował o bieżących pracach remontowych, które dotyczą przede wszystkim praskiej strony Trasy Łazienkowskiej. Na terenie Saskiej Kępy obecnie trwają przygotowania do planowanego rozpoczęcia przebudowy miejscowych wiaduktów, jak również do wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń przed hałasem generowanym przez ruch drogowy na Alei Stanów Zjednoczonych.

W związku z przeprowadzanymi pracami, od poniedziałku 19 czerwca, począwszy od godziny 22:00, nastąpi wyłączenie wewnętrznych pasów ruchu na obu wiaduktach. Zarówno dla jadących w jednym, jak i w drugim kierunku będą dostępne buspasy oraz po jednym pasie ruchu dla kierowców indywidualnych. To oznacza, że przez okres około dwóch tygodni obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na tym odcinku Trasy Łazienkowskiej.