Mężczyzna stracił ponad 600 tysięcy złotych – wszystko przez wykorzystanie metody “na policjanta CBŚP”

Policjanci z komendy na Ochocie zatrzymali podejrzanego o udział w oszustwie mężczyznę. Przez metodę na policjanta starszy człowiek stracił oszczędności swojego życia.

Obywatelu, zachowaj czujność!

Od dawna słyszało się o stosowanej przez “sprytnych” złodziei metody na wnuczka. Podczas rozmowy, prowadzonej najczęściej drogą telefoniczną, oszust przekonuje swoją ofiarę, że po drugiej stronie słuchawki jest członek jej rodziny. Określenie na wnuczka nie pojawiła się bez powodu, gdyż najczęstszymi ofiarami takich ataków są osoby starsze. Z czasem, gdy prowadzone kampanie, mające na celu uczulenie obywateli na tego rodzaju działania, złodzieje znaleźli inny sposób.

Gdy nikt nie ufa już wnuczkom

Sposób pozyskiwania środków pieniężnych metodą na wnuczka został nagłośniony. Osoby starsze zaczęły ostrożniej podchodzić do rozmówców na drugim końcu kabla telefonicznego. Nie zniechęciło to jednak przestępców, a jedynie zobligowało ich do obmyślenia nowej metody. Wtedy pojawił się sposób na policjanta CBŚP.

Ofiarom tej metody padł niestety lokator mieszkania przy ulicy Gorlickiej na warszawskiej Ochocie. 08 października starszy mężczyzna odebrał telefon. Jego rozmówca podawał się za funkcjonariusza policji. Następnie oszust tak pokierował rozmową, że poszkodowany mężczyzna przekazał mu oszczędności swojego życia. Człowiek ten stracił 638 tysięcy złotych.

Po zgłoszeniu przestępstwa ustalono dane oszusta

Sprawa została skierowana do ochockich funkcjonariuszy na co dzień zajmujących się przestępstwami przeciwko mieniu. Dzięki prowadzonemu przez nich śledztwu ustalono dane personalne 32-letniego mężczyzny, którego następnie zatrzymano.

Mężczyznę doprowadzono do Prokuratury w dzielnicy Ochota. Usłyszał on zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Na dalsze postępowanie 32-latek oczekuje w areszcie tymczasowym.