Spacer Traktem Królewskim? W każdy weekend grudnia i w czasie przerwy świątecznej przejdziemy się “nowym” deptakiem

Okres zimowy, szczególnie w okolicy świąt, to magiczny czas dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Co roku miasto rozbłyska tysiącami kolorowych światełek. W tym roku pełna iluminacja nastąpi w pierwszym weekendzie grudnia. Od piątku 03 grudnia cyklicznie też wyłączany z ruchu samochodowego będzie Trakt Królewski.

Spacer w pełnym świetle

Plac Zamkowy i Krakowskie Przedmieście to w tym roku główne punkty, w których możemy cieszyć się pięknymi, świetlnymi dekoracjami. Poza tradycyjną choinką, wznoszącą się majestatycznie w sąsiedztwie Zamku Królewskiego, warszawianie mają dostęp do mnóstwa miejskich atrakcji. O tym, co czeka na nas w świątecznej stolicy, informowaliśmy wcześniej.

Teraz, zgodnie z tradycją, począwszy od piątkowego wieczoru, mieszkańcy miasta będą mogli podziwiać świetlną instalację w pełnej krasie w każdy zimowy weekend. Pierwszą iluminację zaplanowano w dniach 03-05 grudnia. Następne odpalenia to 10-12 grudnia i 17-19 grudnia.

Poza wskazanymi wcześniej terminami władze miasta postanowiły umilić warszawianom okres świąteczno-noworoczny. Od 24 grudnia do 09 stycznia Trakt Królewski oddany zostanie do ruchu pieszego. Dzięki temu mieszkańcy stolicy zyskają dodatkową zimową trasę spacerową.

Piesi na Trakcie Królewskim

W związku z wyłączeniem z ruchu samochodowego tej części miasta, konieczne jest również zamknięcie ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na odcinku od ronda de Gaulle’a do ulicy Miodowej. Zmianie ulegną również trasy miejskich autobusów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ZTM.