Metro otworzyło swoje podwoje – w niedzielę kolejna stacja przyjęła zwiedzających

Tydzień po prezentacji będącej w budowie stacji metra na Bemowie przyszedł czas na obejrzenie kolejnego etapu prac. W niedzielę 19 września mieszkańcy stolicy mogli przespacerować się peronem przy ulicy Kondratowicza i Malborskiej.

Dni Transportu Publicznego i liczni zainteresowani

Zwiedzanie stacji metra C20 Kondratowicza odbyło się w ramach Dni Transportu Publicznego. Podczas ich trwania warszawianie mieli okazję przyjrzeć się nowoczesnym środkom transportu komunikacji miejskiej oraz posmakować dawnych zwyczajów. W sobotę 18 września odbyła się wystawa zabytkowych tramwajów i autobusów, parada pojazdów, na szyny kolei wąskotorowej wyruszyły drezyny. Wszystkie te atrakcje czekały na mieszkańców stolicy. Ci, którym sobotnich atrakcji było za mało, mogli skorzystać z okazji zwiedzenia kolejnej stacji metra. Z możliwości tej skorzystało wielu mieszkańców stolicy.

Stacja C20 Kondratowicza zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza to jedna z trzech powstających na nowym odcinku metra. Cztery kilometry trasy to jeszcze stacje C19 Zacisze pod ul. Figara oraz C21 Bródno przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej. Na końcu tego odcinka trwa budowa komory torów odstawczych, pozwalająca na zawracanie i postój składów.

Co słychać pod ziemią i co można zobaczyć obecnie?

W godzinach 11.00-15.00 ci, którzy dostosowali się do wytycznych (o nich pisaliśmy przy okazji prezentacji stacji Bemowo), mieli okazję zobaczyć to, co po ukończeniu prac nie będzie już dostępne dla każdego. Podobnie jak w przypadku zeszłotygodniowego zwiedzania odwiedzający mogli przyjrzeć się specjalnym instalacjom, pomieszczeniom technicznym oraz przespacerować się nowym peronem w dzielnicy Targówek. Po niedzielnych odwiedzinach na stacji C20 znów ruszą prace budowlane, które potrwają jeszcze kilka miesięcy. Pierwszy przejazd na tym odcinku planowany jest w drugiej połowie 2022 roku.