Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy w Wyszkowie

W mieście Wyszków, położonym w województwie mazowieckim, doszło do tragicznego incydentu z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna prowadzący osobowy pojazd marki Hyundai nie tylko naruszył przepisy ruchu drogowego, ale także zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Doszło do tego, że potrącił on 9-letnią dziewczynkę, która poruszała się na hulajnodze. Badania wykazały, że ten nieodpowiedzialny kierowca miał aż trzy promile alkoholu w swoim organizmie.

Całe zdarzenie miało miejsce 10 sierpnia bieżącego roku, około godziny 13:35. Na ulicy Pogodnej w Wyszkowie nieodpowiedzialny kierowca najpierw uderzył swym samochodem w inny pojazd zaparkowany na poboczu. Następnie zdarzył się nieszczęśliwy incydent – potrącił 9-latkę jadącą na hulajnodze. Po tym wszystkim mężczyzna zdecydował się na ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Kierujący pojazdem był 35-letnim mieszkańcem Wyszkowa, który został obezwładniony dopiero po intensywnym pościgu. Test alkomatem ujawnił, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a jego zawartość w organizmie przekraczała trzy promile. Dziewczynka, którą potrącił, musiała natychmiast zostać przewieziona do szpitala.

Teraz sprawca czeka proces sądowy za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Dodatkowo zostanie oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz łamanie przepisów ruchu drogowego.