Zakończenie strajku maszynistów Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Dnia 24 stycznia nawiązano ponowne negocjacje między zarządzającymi Warszawską Koleją Dojazdową a strajkującym personelem – maszynistami. Krótko po 15:00, na platformach social media pojawiły się wiadomości o owocnych rozmowach i zakończeniu strajku. To oznacza, że pociągi mogą wrócić do normalnej pracy.

Informacja przekazana przez Warszawską Kolej Dojazdową sugeruje, że 24 stycznia, w środku tygodnia, zarząd WKD doszedł do porozumienia z Związkiem Zawodowym Maszynistów Kolejowych w Polsce podczas negocjacji. Jest to równoznaczne ze zakończeniem generalnego strajku ZZMK.

Po godzinie 15:00, ruch pociągów WKD nie zostanie już dalej utrudniany, ale wróci do normalnego funkcjonowania zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy – tak przekazała Warszawska Kolej Dojazdowa w swoim oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na mediach społecznościowych.

Jak powiedziała strona “Radio dla Ciebie”, związek zawodowy zaakceptował ofertę zarządu WKD, zgodziwszy się na podwyżkę wynagrodzenia o 700 złotych, która wejdzie w życie od 1 lutego.

Przypominamy, że generalny strajk maszynistów WKD rozpoczął się 18 stycznia. Pracownicy kolejowi zapowiadali, że protest będzie trwać do odwołania, przez cały tydzień roboczy. To oznaczało przerwanie ruchu pociągów od poniedziałku do piątku, w godzinach szczytu – od 6:00 do 8:00 i od 15:00 do 17:00, z wyjątkiem weekendów.