Pijany sędzia z Grójca zatrzymany podczas kontroli drogowej w Radomiu

Jeden z sędziów Sądu Rejonowego w Grójcu musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego niedozwolonego postępowania, gdy został zatrzymany podczas kontroli drogowej w Radomiu. Okoliczności były tym bardziej skandaliczne, że mężczyzna prowadził swój samochód będąc pod wpływem alkoholu. Po tym incydencie, sędzia został zawieszony w wykonywaniu swoich służbowych obowiązków. Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Lubelskiej, poinformowała o wszczęciu postępowania przeciwko sędziemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zaznaczyła również, że w następnej kolejności zostanie sporządzony wniosek o uchylenie immunitetu sędziego.

22 stycznia, w poniedziałek, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zdecydowali się na zatrzymanie do kontroli drogowej sędziego Sądu Rejonowego w Grójcu. W wyniku badania alkomatem okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Pierwsze badanie pokazało 2,2 promila alkoholu w organizmie, a drugie – 1,9 promila.

Ważne okazało się powiadomienie prezesa Sądu Okręgowego w Radomiu o incydencie, jako że to do niego podlega Sąd Rejonowy w Grójcu. Informacja ta zaowocowała decyzją prezes Sądu Rejonowego w Grójcu o zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych na cały miesiąc. Tę informację przekazał Polskiej Agencji Prasowej w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu, Arkadiusz Guza.