Wymiana gruntów w Warszawie: atrakcyjna działka na Mokotowie zostanie zamieniona za teren na Zawadach i 37 milionów złotych zysku

Przyjęta podczas marcowego posiedzenia rady miasta propozycja projektu zakładała przekazanie przez stolicę działki znajdującej się blisko stacji metra Wilanowska, położonej na linii M1. W zamian miasto otrzymałoby teren na Zawadach przeznaczony do budowy szkoły podstawowej. Działka zlokalizowana na Mokotowie, tuż przy metrze i niedaleko centrum miasta, cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje atrakcyjne położenie.

Deweloper, który nabywa nieruchomość, musi dopłacić do transakcji kwotę 37 milionów złotych. Jak donosi “Gazeta Stołeczna”, gdyby działka została wystawiona na licytację, dochody miasta z jej sprzedaży mogłyby być znacznie wyższe. Informacje te pochodzą z projektu uchwały przyjętej w marcu, a przedstawione liczby wynikają z wyceny gruntów przeprowadzonej na zlecenie miasta.

Co ciekawe, plany dotyczące tego obszaru uwzględniają budowę stacji IV linii metra, która miałaby pełnić funkcję stacji przesiadkowej. Czy więc decyzja o wymianie działki może ograniczyć możliwości miasta w przyszłości? Dlaczego zdecydowano się na oddanie tak atrakcyjnej nieruchomości?