Planowany nowy plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami w dzielnicy Wawer

Zespół Szkół Specjalnych nr 102, usytuowany przy ul. Derkaczy w Wawrze, zamierza wzbogacić swoje tereny o nowoczesny, integracyjny plac zabaw. Ten obiekt ma być dostępny dla wszystkich dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Szkoła ta jest miejscem, gdzie edukacja jest dostosowana do osób aż do 24 roku życia, a w specyficznych sytuacjach nawet do 25 roku życia.

W przyszłości z nowo budowanego placu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 102, ale także wszyscy inni mieszkańcy i osoby odwiedzające ten obiekt. Od początku bieżącego roku teren szkoły jest otwarty dla publiczności, a od kwietnia funkcjonuje on nawet do godziny 21.

W najbliższym czasie planowane jest rozpisanie przetargu na budowę placu zabaw. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z założonym harmonogramem, jego budowa ma być ukończona już podczas najbliższych wakacji. Co więcej, dzielnica Wawer planuje zatrudnić animatora, który będzie prowadził specjalistyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w weekendy.