Weekendowe zmiany w kursowaniu metra – od wczesnych godzin porannych w sobotę do późnych w niedzielę prace modernizacyjne na pierwszej linii metra

Na tych, którzy w najbliższy weekend będą chcieli skorzystać z linii metra, czekają utrudnienia i kursy zastępcze. Całą sobotę i niedzielę potrwają prace remontowe podstacji trakcyjno-energetycznej na przystanku Ursynów.

Modernizacja instalacji z ubiegłego wieku

Prace mają na celu konserwację powstałych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku podstacji na ursynowskiej trasie linii metra. Wieloletnia eksploatacja doprowadziła do stopniowego zużycia i nadwyrężenia trakcji. W najbliższy weekend, czyli 16 i 17 października, pracownicy kolei zajmą się przeprowadzaniem szczegółowych prac remontowych na tym odcinku.

Kursy linii zastępczej i zmienione rozkłady jazdy

Planowane na weekend prace spowodują zakłócenie w dotychczas obowiązującym rozkładzie jazdy pociągów. Uruchomiona zostanie także autobusowa linia zastępcza, która zadba o przewóz podróżujących między stacjami Metro Kabaty a Metro Wilanowska. Linia ZM1, bo tak będzie sygnowany zastępczy dla składu pociągu transport, wyruszy ze stacji Kabaty, udając się dalej aleją Harcerzy Rzeczpospolitej na ulicę Rolną, a następnie aleją Wilanowską i ulicą Puławską, aż dotrze do stacji Wilanowska.

Pociągi obsługiwać będą odcinek między stacjami Młociny i Wilanowska, a kursy będą odbywać się według zmienionych rozkładów jazdy. W sobotę 16 października podróżować będzie można według sobotniej organizacji ruchu zarówno w dzień, jak i w nocy. W niedzielę natomiast obowiązywać będzie rozkład świąteczny, nieobejmujący już kursów nocnych.

Zmiany rozkładów jazdy nie tylko dla pociągów

W związku ze zmianami na liniach metra w nadchodzący weekend inaczej pojedziemy też autobusami linii 710,724 oraz 742. Kursy pojazdów oznaczonych tymi numerami nie zakończą się na pętli Osiedle Kabaty. Autobusy kursować będą przez ulicę Wiązową, aleję Komisji Edukacji Narodowej, aleję Harcerzy Rzeczypospolitej, a następnie ulicę Rolną. Kierując się dalej aleją Wilanowską, dowiozą pasażerów do pętli Metro Wilanowska.