Warszawa Zachodnia: uszkodzone urządzenia sterowania ruchem

Ten weekend dla osób podróżujących ze stacji Warszawa Zachodnia nie zaczął się najlepiej. W wyniku dużej awarii związanej z urządzeniami sterowania ruchem część pociągów odwołano, a część pojawiała się na stacji nawet po 90 minutach oczekiwania. Utrudnienia zaczęły się w piątek po południu. Szacuje się, że naprawa zakończy się w sobotę, ale nie wiadomo, o której godzinie.

Opóźnienia i odwołane pociągi — awaria na Dworcu Zachodnim

Warszawa Zachodnia jest w trakcie gruntownego remontu, co i tak wiąże się z wieloma utrudnieniami dla podróżnych. Jakby tego było mało, na dworcu doszło do awarii. Jak poinformowano, przyczyną poważnej awarii był pojazd roboczy wykonawcy, który uszkodził urządzenia sterowania ruchem. Do zdarzenia doszło około godziny 16:00 w piątek. Tak rozpoczęły się utrudnienia, które wciąż trwają. Starania o usunięcie awarii podjęto natychmiast, jednak ze względu na rozmiar usterki, potrwają one do soboty. Nie podano, w jakich godzinach można spodziewać się przywrócenia ruchu.

Utrudnienia najbardziej dotknęły osoby podróżujące pociągami podmiejskimi KM i SKM. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.