Lotnisko Chopina walczy z zimą

Weekend w Warszawie przywitał nas kolejnym atakiem zimy. Intensywne opady śniegu i marznącego deszczu spowodowały utrudnienia w całym mieście. Służby intensywnie pracują, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Dużo pracy mają również pracownicy lotniska Chopina, gdzie trudne warunki pogodowe spowodowały liczne opóźnienia w wylotach.

Samoloty latają bez przeszkód, ale z opóźnieniami

Mimo ataku zimy lotnisko Chopina funkcjonuje bez przeszkód. Dotychczas nie odwołano żadnego lotu, a warunki pogodowe nie stwarzają zagrożenia dla podróżnych. Mimo wytężonej pracy personelu lotniska nie dało się natomiast uniknąć opóźnień. Ze względu na niskie temperatury samoloty w większości wymagają zastosowania specjalnej procedury odladzania. To zabiera czas, dlatego niektóre loty były opóźnione. W kolejnych dniach sytuacja będzie podobna, ponieważ przejaśnienia mają pojawić się dopiero w środę.

Utrudnienia spowodowane atakiem zimy są widoczne w całej Warszawie. Zarząd Oczyszczania Miasta dba o przejezdność głównych dróg. Służby szykują się na gołoledź i dbają o przestrzeń przy przystankach autobusowych i zejściach do metra.