Fernando Santos w Warszawie: nowy trener piłkarskiej reprezentacji Polski

Wiadomo już, że nowym trenerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej będzie Fernando Santos. Portugalski selekcjoner dziś przybył do Warszawy. We wtorek 24 stycznia pojawi się na konferencji zorganizowanej na Stadionie Narodowym. Wieść o nowym selekcjonerze polskiej drużyny wywołała sporo emocji.

Santos podpisze kontrakt w Warszawie

Według najnowszych doniesień Fernando Santos zostanie trenerem piłkarskiej drużyny z Polski. Rozważano trzech kandydatów do tej roli, jednym z nich był Paulo Bento, również Portugalczyk. Pod uwagę brany był także Vladimir Petković. Do Warszawy przybył natomiast Fernando Santos, co potwierdziło przypuszczenia, że to właśnie były trener drużyny Cristiano Ronaldo będzie szkolił polskich piłkarzy. 68-latek ma na swoim koncie sporo sukcesów, między innymi w 2016 poprowadził Portugalczyków do zwycięstwa w Mistrzostwach Europy.

Santos ma podpisać kontrakt obowiązujący do końca eliminacji Euro 2024 z możliwością przedłużenia do końca eliminacji Mistrzostw Świata 2026. Wkrótce poznamy oficjalne ustalenia. Konferencję prasową zaplanowano na wtorek na godzinę 13:00.