Warszawa w weekend. Jakie okolice warto odwiedzić?

Masz wolny weekend i nie wiesz, jak produktywnie spędzić ten czas? Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, odwiedź wybrane miejsca na mapie Warszawy, w których zawsze coś się dzieje!

Co robić w Warszawie w weekend?

Dzień wolny warto rozpocząć spacerem po urokliwych uliczkach Starego Miasta (wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Tutaj zawsze coś się dzieje, a liczne kawiarnie i restauracje pozwalają na smaczne przystanki podczas spacerowania. Idealny na weekendowe spacery jest również Park Łazienkowski. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie, gdzie można odpocząć na łonie natury. W weekendy często odbywają się tu koncerty.

Obowiązkowy przystanek w weekend to także Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście — reprezentacyjne ulice pełne kawiarni, restauracji, butików i sklepów z pamiątkami. To idealne miejsce na spacer, zakupy i degustację lokalnej kuchni. Oprócz typowo miejskich okolic Warszawa ma także wiele parków i terenów zielonych, idealnych na weekendowe wypady. Warto odwiedzić Park Pole Mokotowskie, Park Łazienkowski, Park Ujazdowski czy Park Skaryszewski.