74-latka w szpitalu. Wypadek z udziałem hulajnogi elektrycznej

W centrum Warszawy regularnie można spotykać osoby poruszające się na hulajnogach elektrycznych. Korzystanie z tego sprzętu w sercu miasta wymaga podwójnej ostrożności, ponieważ na ulicach znajduje się mnóstwo ludzi i rowerzystów. Do poważnego wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej doszło w weekend.

Dwie nastolatki potrąciły starszą kobietę

Do zdarzenia doszło w pobliżu ulicy Kruczej w centrum Warszawy. Dwie nastolatki przemieszczały się za pomocą jednej hulajnogi elektrycznej, łamiąc w ten sposób przepisy. Pech chciał, że nastolatki potrąciły starszą kobietę. 74-latka doznała poważnych obrażeń, pojawiły się także podejrzenia złamań. Kobietę przewieziono do szpitala, a sprawą nastolatek zajęła się policja. Dziewczyny były trzeźwe w momencie zdarzenia i tłumaczyły, że nie znają przepisów. Nastolatki są obywatelkami Ukrainy.

Przypominamy, że nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania. Przed wycieczką rowerową lub przejażdżką na hulajnodze należy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa. Nieumiejętne korzystanie z pojazdów elektrycznych tworzy dodatkowe, duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.