Metoda All-on-4 w Warszawie: innowacyjne rozwiązanie w stomatologii. Sprawdź!

Piękny uśmiech w każdym wieku? To możliwe! Innowacyjna metoda All-on-4 to atrakcyjna alternatywa dla osób, u których ruchome protezy są „nie do przyjęcia”, ale nie tylko. Sprawdź, jak przywrócić komfort i jakość życia – nawet w jeden dzień. Poznaj bliżej metodę All-on-4 i przekonaj się, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie. 

Metoda All-on-4 – rewolucja w dziedzinie implantologii

Mogłoby się wydawać, że problem bezzębia, czyli braku wszystkich zębów w łuku, dotyka jedynie osoby starsze. W rzeczywistości jednak często borykają się z nim również osoby młode. Jaka przyczyna za tym stoi? Najczęściej zaawansowana próchnica kończąca się koniecznością usunięcia wszystkich zębów, ale nie tylko. Można również wymienić choroby ogólnoustrojowe czy nieszczęśliwe wypadki skutkujące utratą zębów. Czy to oznacza, że pacjenci są skazani jedynie na protezy, które są niekomfortowe w użytkowaniu i niepraktyczne? Nic bardziej mylnego!

Profesor Paulo Malo, światowej sławy portugalski implantolog, stworzył przełomową metodę odbudowy uzębienia nazwaną All-on-4, czyli z języka angielskiego „wszystkie zęby na czterech implantach”. Co wyróżnią tę koncepcję spośród innych sposobów? Przede wszystkim możliwość odbudowy całego łuku zębowego przy wszczepieniu czterech implantów. Metoda ta szybko zdobyła uznanie wśród specjalistów i została okrzyknięta za jeden z największych przełomów w implantologii. Dostępna jest już również w Polsce – uzupełnianie ubytków w jamie ustnej metodą All-on-4 w Warszawie oferuje klinika Dental Fraternity.

Proteza na implantach metodą All-on-4 – krok po kroku 

Pierwszym krokiem jest konsultacja z implantologiem i opracowanie planu leczenia. Pacjent przechodzi również pełną higienizację jamy ustnej oraz kompleksową diagnostykę. W tym czasie zostają również pobrane wyciski jamy ustnej.

Kolejny etap to wszczepienie czterech implantów w szczękę i/ lub żuchwę pacjenta. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, ale jest całkowicie bezbolesny dzięki użyciu niezawodnych znieczuleń.

Następnie mocowana jest proteza tymczasowa. Po skończonym zabiegu można cieszyć się pięknym uśmiechem przez cały okres integracji implantów z tkankami kostnymi. Po kilku miesiącach, kiedy miejsce po zabiegu całkowicie się zagoi, tymczasowa konstrukcja protetyczna jest zastępowana trwałą protezą, która może służyć pacjentowi nawet przez całe życie.

Przeciwwskazania do metody All-on-4

Mimo że technologia All-on-4 została opracowana, by nieść korzyści dla jak największej liczby osób, istnieją pewne przeciwwskazania dotyczące jej zastosowania. Przede wszystkim są to przeciwwskazania miejscowe, takie jak znaczny zanik kości żuchwy, nowotwory, stany zapalne kości, a także mało miejsca w zgryzie.

Ponadto metoda All-on-4 nie jest stosowana u pacjentów, którzy nie osiągnęli jeszcze 18. roku życia oraz u kobiet w ciąży. Przed rozpoczęciem leczenia ważne jest poinformowanie lekarza o istniejących chorobach układu krążenia, niekontrolowanej cukrzycy typu 2 oraz stosowanych lekach, ponieważ mogą one stanowić przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu. Kluczową rolę odgrywa konsultacja ze specjalistą, który podejmie decyzję o zastosowaniu All-on-4.

Ile kosztuje taki zabieg? Zazwyczaj ceny ustalane są indywidualnie i zalezą od warunków kostnych i zgryzowych. Niemniej jednak należy przygotować się na koszt minimum 24 tysiące za część chirurgiczną oraz 18 tysięcy za część protetyczną. Cena wysoka, ale za to komfort życia odzyskany!