Tragiczna śmierć dwóch osób po kolizji w Warszawie na skrzyżowaniu Alei Wilanowskiej i ul. Rodziny Hiszpańskich

W dniu 22 listopada 2023 roku doszło do tragicznego zdarzenia w stolicy Polski, Warszawie, na skrzyżowaniu ulic Aleja Wilanowska i Rodziny Hiszpańskich. Druga ofiara tego nieszczęśliwego incydentu, który obejmował autobus i samochód osobowy marki BMW, zmarła we wtorek, kilka dni po zdarzeniu.

Po tym tragicznym wydarzeniu, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów, której rzecznikiem jest Prokurator Banna, podjęła decyzję o przewiezieniu ciała drugiego ofiary – kierowcy bmw, do Zakładu Medycyny Sądowej. Miało to na celu przeprowadzenie sekcji zwłok w celu uzyskania więcej informacji na temat przyczyn śmierci.

Prokurator Banna poinformował również o śmierci pierwszej ofiary wypadku, która miała miejsce w poniedziałek. Był to jeden z pasażerów pojazdu BMW. Tak jak w przypadku kierowcy, postanowiono przeprowadzić sekcję zwłok.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów jest obecnie odpowiedzialna za prowadzenie śledztwa w tej sprawie. Celem jest ustalenie okoliczności wypadku, który doprowadził do poważnego uszczerbku na zdrowiu przynajmniej jednej z osób. W ramach tego procesu, trwają prace nad analizą nagrań z monitoringu z miejsca zdarzenia i jego bezpośredniego otoczenia oraz przesłuchania potencjalnych świadków. Rzecznik prokuratury podkreślił, że wszelkie czynności zmierzają do jak najdokładniejszego ustalenia przebiegu tragicznego zdarzenia.