Siedem nowych samochodów Skoda Scala trafia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Siły policyjne stolicy Polski, Warszawy, zasiliło siedem nowo nabytych samochodów. Te pojazdy, które są marki Skoda Scala, będą służyć funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Jest to pierwszy raz, gdy stołeczna policja będzie korzystać z tego konkretnego modelu. Ciekawostką jest to, jak dobrze spiszą się te stosunkowo małe auta w służbie policyjnej.

Stołeczny wydział ruchu drogowego otrzymał siedem świeżo zakupionych Skód Scala. Mariusz Mrozek, reprezentujący KSP, wyjaśnił, że wszystkie pojazdy zostały oklejone w najnowszym stylu kolorystycznym. Ten zabieg ma na celu zwiększenie widoczności tych pojazdów, co z kolei ma przynieść dodatkowe korzyści. Większa widoczność samochodów ma działanie prewencyjne oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa dla pracujących funkcjonariuszy, zwłaszcza tych którzy często przebywają w pobliżu samochodu.

Skoda jest marką dobrze rozpoznawaną przez warszawską drogówkę, ale dotychczas korzystali oni tylko z jej największego modelu – Superb. Teraz, mniejsze wersje tych samochodów będą widoczne na ulicach stolicy. Czy okażą się tak samo skuteczne jak ich więksi bracia? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedalekiej przyszłości.