Policyjna operacja na terenie Białobrzegów: odnalezienie skradzionych pojazdów o łącznej wartości 1,7 mln zł

Białobrzeska komenda policji ujawniła miejsce, w którym przechowywano skradzione samochody o łącznej wartości blisko 1,7 milionów złotych. Wśród odzyskanych pojazdów znajdował się między innymi mercedes X-klasse, przekształcony w kampera, poszukiwany przez organy ścigania w całej Strefie Schengen. Ponadto, w ukrytym magazynie znaleziono przedmioty wynikające z różnych przestępstw, takie jak numery rejestracyjne skradzione na obszarze Unii Europejskiej. Na chwilę obecną, policja prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie trasy, jaką te skradzione pojazdy i przedmioty pokonały, aby trafić do gminy Stara Błotnica.

Służby policyjne z Komendy Powiatowej w Białobrzegach opublikowały wiadomość o udanej akcji kryminalnej przeprowadzonej kilka dni temu na terenie gminy Stara Błotnica. Zostało tam przekazane poufne powiadomienie o możliwości istnienia ukrytej kolekcji skradzionych pojazdów na jednej z lokalnych posesji.

Zgłoszenie okazało się prawdziwe. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze ujawnili szereg skradzionych przedmiotów. Odnaleziono samochody, motocykle, quady, tablice rejestracyjne oraz różne części samochodowe, co potwierdziło poprawność początkowych przypuszczeń.