Przyszłość podróży kolejowych: Warszawa-Kraków w niecałe 2 godziny

Polskie Koleje Państwowe Intercity planują już w przyszłym roku znacząco skrócić czas podróży pociągami premium na trasie między stolicą a Krakowem. Czas ten miałby wynosić zaledwie nieco ponad dwie godziny, co stanowi ogromne udogodnienie dla pasażerów. Przewoźnik deklaruje, że na Centralnej Magistrali Kolejowej, łączącej Warszawę z Krakowem oraz Katowicami, prędkość pociągów wzrośnie z obecnych 200 km/h do 250 km/h – wyjaśnia Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Przełomowe zmiany na polskich torach szykują się dzięki inwestycjom spółki PKP Intercity, odpowiedzialnej za organizację połączeń międzymiastowych. Ta konkretna firma kolejowa podkreśla, że pociągi z wyższej półki, takie jak pendolino, będą w stanie osiągnąć prędkości rzędu 250 km/h, co przełoży się na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na dotarcie z jednego miasta do drugiego.

W ramach realizacji tego ambitnego planu PKP Intercity informuje również o zakupie nowoczesnych składów pociągów, które umożliwią obsługę tak wysokich prędkości. Dzięki tym inwestycjom podróżni będą mogli korzystać z szybkich i wygodnych połączeń między największymi miastami Polski.