Pomiechówek – spacer po kładkach w koronach drzew

Ucieczka od codziennego zgiełku potrzebna jest każdemu czasami. Istnieje mnóstwo metod na takie odstresowanie, ale jednym z najbardziej skutecznych jest odwiedzanie miejsc, które przywracają spokój i umożliwiają zapomnienie o problemach codzienności. Takim miejscem, położonym nieopodal Warszawy, jest Pomiechówek. To urocze miejsce szybko zaczaruje was swoją atmosferą. Co tam znajdziecie? Przygotowaliśmy dla was szczegółowy opis.

W malowniczej miejscowości Pomiechówek, która usytuowana jest obok Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Modlina, istnieje możliwość spaceru po kładkach urządzonych wysoko w koronach drzew. Ta wyjątkowa trasa przynosi niepowtarzalne doświadczenia – stopniowe wspinanie się coraz wyżej prowadzi nas aż do wierzchołków tętniących życiem drzew.

Na terenie Pomiechówka rozmieszczono kilka platform umieszczonych na dużej wysokości, które są ze sobą połączone za pomocą ruchomych mostów zwodzonych. Każda z kładek wyposażona jest w tablice informacyjne prezentujące różnorodność gatunków drzew oraz zwierząt zamieszkujących ten obszar. Pozwala to zgłębić wiele przyrodniczych ciekawostek. Warto dodać, że na terenie tej gminy znajdują się dwa rezerwaty – leśny oraz przyrody, które należą do obszaru Natura 2000, a także do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Dodatkowym atutem są dwie przepływające przez gminę rzeki – Wkra i Narew, które stanowią idealne miejsce do odpoczynku po emocjonującym spacerze między koronami drzew.