Otwarcie odnowionego Parku Akcji "Burza" z nowym obiektem – kładką spacerową

Warszawiacy niecierpliwie wyczekiwali otwarcia kładki spacerowej wśród drzew, której lokalizację wybrano na terenie niedawno zrewitalizowanego Parku Akcji „Burza”, położonego na Mokotowie. Ten unikalny element architektoniczny został zrealizowany jako część kompleksowego procesu odnowy parku. Ścieżka przyrodnicza zaprowadzi Cię bezpośrednio do kładki, która jest teraz dostępna dla wszystkich. Adres parku to ulica Bartycka.

W lipcu zakończono pracę nad renowacją Parku Akcji „Burza”. Wszystko w nim, od przestrzeni publicznej po zieleń, zostało usystematyzowane i ulepszone, zachowując historyczną symbolikę miejsca oraz szacunek dla natury. Teren został wyposażony w nowe rośliny i ulepszenia dla użytkowników.

Przeddzień 79. rocznicy Powstania Warszawskiego był dniem, kiedy park został ponownie otwarty dla mieszkańców stolicy. Nowy park zaprasza do odkrywania różnych miejsc, które mają swoje korzenie w historycznych wydarzeniach z 1944 roku. Nie tylko historia ma tu swoje miejsce – nowością są również ścieżka przyrodnicza i strefa rekreacyjna dla dzieci.

Park ma również inny skarb – Kopiec Powstania Warszawskiego. Na szczycie kopca znajduje się dwupoziomowa platforma widokowa, na której odnowiono symbol Polski Walczącej, umieszczony na nowym cokole. Pamiątkowy monument będzie podświetlany przez 63 dni – od 1 sierpnia do 2 października – w sposób naśladujący płomień. W pobliżu znajduje się również miejsce przeznaczone na ognisko pamięci.