Policyjna operacja przeciwko grupie przestępczej handlującej narkotykami

Zaangażowanie i profesjonalizm funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zaowocowało wykryciem i konfiskatą wielu przesyłek zawierających marihuanę. W tym samym czasie, pracownicy Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), Centralnego Biura Zwalczania Czarnego Handlu (CBZC) oraz prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu dokładnie analizowali działania skoordynowanej grupy przestępczej. Efektem tych działań było rozbicie gangu i przejęcie więcej niż 20 kilogramów marihuany. W wyniku tego śledztwa aresztowano 12 osób, które usłyszały formalne zarzuty.

Pod koniec marca 2023 roku, podczas rutynowej kontroli przesyłek na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina, funkcjonariusze z Mazowieckiej KAS odnaleźli i zabezpieczyli paczkę zawierającą 10 kilogramów marihuany. Przesyłka była adresowana do odbiorcy z Poznania.

Po odkryciu nielegalnej paczki, natychmiastowe działania podjęli funkcjonariusze CBŚP. Przy wsparciu antyterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Poznania, jeszcze tego samego dnia udało im się aresztować dwóch mężczyzn, w tym odbiorcę przesyłki. W trakcie akcji zabezpieczono dodatkowe narkotyki.