Ostrzelanie uczniów na boisku szkolnym w Ciechanowie – śledztwo trwa

Na terenie jednej ze średnich szkół w mieście Ciechanów doszło do niepokojącego zdarzenia, które obecnie jest badane przez lokalne siły policyjne. Z informacji przekazanych przez służby porządkowe wynika, że uczniowie mogli zostać ostrzelani podczas zajęć na boisku szkolnym. Słyszalne były dźwięki, które mogły sugerować oddawane strzały. Dwójka nastolatków – 15-letni młodzieniec i 16-letnia dziewczyna, doznali lekkich obrażeń. Na szczęście, ich stan nie wymagał interwencji medycznej.

W toku prowadzonego śledztwa policja zatrzymała mężczyznę w wieku 30 lat, który być może jest zaangażowany w incydent. W miejscu jego rezydencji odkryto wiatrówkę, która mogła być użyta do ostrzału. Nie jest wykluczone, że w ramach śledztwa nastąpią kolejne zatrzymania. Ze względu na delikatność prowadzonych działań, funkcjonariusze nie udzielają na ten moment więcej informacji na temat sprawy.

Informacje o zdarzeniu zostały przekazane do publicznej wiadomości w piątek 8 września, kiedy to asp. Magda Zarembska – rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, poinformowała o incydencie, do jakiego doszło na boisku jednej z miejscowych szkół średnich. Według zgłoszenia, uczniowie mogli zostać ostrzelani “z nieznanej broni”.