Uroczystości rocznicowe przy pomniku Barykada Września 1939 r. wiązać się będą z utrudnieniami w ruchu

Z okazji rocznicowych obchodów obrony Warszawy, które odbędą się w piątek 8 września przed pomnikiem upamiętniającym Barykadę Września 1939 r., mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się wystąpienia utrudnień komunikacyjnych. Uroczystości będą miały miejsce na ulicy Grójeckiej, co wiąże się z koniecznością wyłączenia jednego z jej pasów ruchu. Jak poinformował stołeczny ratusz, konkretnie chodzi o wschodnią jezdnię tej ulicy, którą poruszają się pojazdy jadące w stronę centrum miasta. Wyłączenie dotyczyć będzie odcinka pomiędzy ulicami Dickensa a Banacha.

Planowane ograniczenie w ruchu obejmować będzie czas od godziny 16:00 do około 19:00. Podczas tych godzin kierowcy mający zamiar poruszać się tą trasą powinni być przygotowani na konieczność korzystania z objazdów. Przykładowa trasa objazdu może prowadzić przez ulice Dickensa i Pawińskiego.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, utrudnienia nie ominą również komunikacji miejskiej. W godzinach od 16:00 do 19:00 zmiany w trasach przejazdu wystąpią m.in. w przypadku linii autobusowych numer 154, 208 oraz 414. Autobusy te, zmierzające odpowiednio w kierunkach Dworca Zachodniego, Bródna czy pętli przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., będą kursowały przy wykorzystaniu ulic Dickensa, Pawińskiego, Banacha oraz Bitwy Warszawskiej 1920 r. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie trwania uroczystości przystanek Dickensa 01 zostanie tymczasowo zawieszony.