Weekendowe podróże na rolkach przez Warszawę: trzy dzielnice i historyczna trasa

Zbliżający się wieczór czwartku, 7 września, zapowiada się niezwykle emocjonująco dla warszawskich miłośników jazdy na rolkach i wrotkach. Spod pomnika Mikołaja Kopernika, znanej postaci z dziedziny astronomii, o godzinie 20.30, rozpocznie się 24-kilometrowa wędrówka na kółkach prowadząca przez trzy dzielnice: Ochotę, Włochy i Wolę. Zakończenie tej trasy przewidziane jest w jednym z miejskich skateparków pod dachem.

Jednak nie tylko czwartek przyniesie szeroki wachlarz doznań dla uczestników na rolkach. Kolejnego dnia, czyli w piątek 8 września, wydarzenie nabierze także głębokiego wymiaru historycznego. Rolkarze połączą swoją aktywność fizyczną z hołdem dla bohaterów Powstania Warszawskiego, konkretnie powstańców z IV Obwodu Armii Krajowej Ochota oraz uczestników bitwy pod Pęcicami, która miała miejsce 2 sierpnia 1944 roku.

Piękny park Szczęśliwicki stanie się miejscem startu do tego niecodziennego upamiętnienia, które rozpocznie się o godzinie 12. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę długości 23 kilometrów prowadzącą aż do Mauzoleum w Pęcicach. Trasa przebiegnie przez liczne ulice Warszawy: Drawską, Śmigłowca, Aleje Jerozolimskie, Popularną, Chrobrego, Ryżową, Dzieci Warszawy, Kościuszki, Cierlicką, Lalki, Jagiełły i Warszawską aż do granic miasta. Przybliżona godzina dotarcia na miejsce to 13:00, natomiast osiągnięcie mety rajdu w Pęcicach zaplanowane jest na godzinę 14:30.