Odkryj zieloną oazę Warszawy – Kępę Wieloryb

Jeżeli poszukujecie doskonałej propozycji na pieszą bądź rowerową przejażdżkę w stolicy Polski, polecamy Wam odkryć Kępę Wieloryb. Ten urokliwy zakątek, położony nad brzegiem Wisły, oferuje odprężenie i ucieczkę od miejskiej krzątaniny, choć w niedalekiej odległości znajdują się zabudowania. Dojazd do tego zielonego raju jest bardzo dogodny.

Kępa Wieloryb usytuowana jest na południe od Mostu Siekierkowskiego, między dzielnicami Miedzeszyn i osiedlem Las. Nazwa “Kępa” odnosi się do terenu wyspiarskiego na rzece lub jeziorze, który ukształtowany został przez roślinność. W przypadku Kępy Wieloryb, obszar ten oddzielony jest od prawego brzegu Wisły przez jej starorzeczową odnogę, zwanej również Starą Wisłą.

Warto zaznaczyć, że historycznie rzeka Wisła była znacznie szersza niż obecnie, a jej bieg zmieniał się na przestrzeni wieków. Dzięki temu powstały takie unikatowe miejsca jak Kępa Wieloryb, które zachwycają swoim urokiem i bogatą roślinnością. Odkrycie tego zielonego zakątka Warszawy na pewno dostarczy miłośnikom przyrody i aktywnego spędzania czasu wiele niezapomnianych wrażeń.