Nowa placówka edukacyjna, czyli Centrum Edukacji Ekologicznej w Lesie Młocińskim

Baza dydaktyczna Lasów Miejskich już wkrótce się powiększy. Jak poinformował w komunikacie zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski, w pobliżu Lasu Młocińskiego powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Nowoczesna ekologia

Nowe Centrum Edukacji Ekologicznej to projekt Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Jak podkreślają jego pomysłodawcy, ośrodek znacznie wzbogaci zakres oferty edukacyjnej w strefie Lasów Miejskich. Zlokalizowane przy ulicy Papirusów centrum ma stać się miejscem spotkań dla wszystkich zainteresowanych środowiskiem mieszkańców miasta.

Według zapowiedzi Centrum Edukacji Ekologicznej ma obejmować powierzchnię przekraczającą 1200 metrów kwadratowych. Wewnątrz znajdziemy sale edukacyjne, pomieszczenia biurowe, a także wielofunkcyjną salę konferencyjno-warsztatową.

Zgodnie z założeniami Rady Miasta w obiekcie zastosowanie znajdą rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Zasilanie obiektu zapewni instalacja fotowoltaiczna. Co więcej, zaplanowano również wykorzystanie idei zielonego dachu. Pojawi się również ogród deszczowy.

Projekt dla dzieci i młodzieży

Jak zapowiadają pomysłodawcy projektu, Centrum Edukacji Ekologicznej w Lesie Młocińskim ma kierować swój program głównie do przedszkolaków i młodzieży szkolnej. Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla starszych słuchaczy. W planie przewiduje się również zajęcia, do udziału w których zaproszone zostaną osoby dorosłe. Mają odbywać się także spotkania rodzinne.

O znaczeniu tej inicjatywy mówił również prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. Jak zaznaczył, dbanie o planetę nie zatrzymuje się na codziennej trosce o środowisko. Aby dbać o nie jak najlepiej, należy wiedzę na temat sposobów jego ochrony pogłębiać. W opinii prezydenta Warszawy Las Młociński jest najlepszym miejscem na zaspokajanie potrzeby tej wiedzy.