Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Historia Warszawy to tez historia Żydów, którzy niegdyś licznie tutaj mieszkali. Ich ciekawą historię możemy poznać w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. To niezwykłe miejsce znajduje się na byłym terenie dzielnicy żydowskiej i pokazuje ciekawą i bogatą historię tego narodu.
 
 

Co możemy zobaczyć w muzeum?

 
Jedną z największych atrakcji Muzeum jest sklepienie drewnianej synagogi z Gwoźdźca. To prawdziwy unikat w skali kraju.
Cała wystawa podzielona jest na osiem części i każda z nich opowiada swoją historię. Etapy wystawy poprowadzą cię przez historie Żydów chronologicznie, poczynając od podań na temat ich przybycia do Polski.
 
Muzeum dokładnie oddaje dzieje tego narodu, jego zwyczaje oraz najważniejsze obrzędy. Jest próbą przypomnienia tej wspaniałej kultury, która kiedyś na tych ziemiach była normalnością.
 
Dalsze części wystawy opowiadają o czasach II WŚ, kiedy to Żydzi zostali poddani masowej eksterminacji. To wtedy wydzielono tu getto i powoli wywożono ludność do obozów koncentracyjnych. Ten bolesny kawałek historii ma tu swoje specjalne miejsce.
 
Ostatnie części wystawy opowiadają o współczesnych żydach i problemach, które napotykają w życiu codziennym. Całość wystawy tworzy unikalny obraz, który pozwoli nam zaznajomić i oswoić się z tym narodem.
 
W muzeum znajdziemy również wystawy czasowe, które zmieniają sie stosunkowo często. Aby zapoznać się z aktualnościami z muzeum, powinniśmy wejść na stronę https://www.polin.pl/