Kolejny etap procesu prawniczki oskarżonej o morderstwo

Przedstawicielka zawodu prawnego z warszawskiego Wilanowa, Karolina B., została uznana za winną śmierci swego partnera i skazana na karę 15 lat pozbawienia wolności. Do tragedii doszło w okresie jesieni poprzedniego roku. Obecnie, po uprawomocnieniu się wyroku, Karolina B. zdecydowała się na złożenie apelacji, która będzie teraz analizowana przez sąd.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok pierwszej instancji 23 stycznia. Zgodnie z jego treścią, Karolina B. została uznana za sprawczynię śmierci swojego partnera, 21-letniego Igora K., skazując ją na pobyty 15 lat za kratami. Sędzia uzasadniając decyzję podkreślała, że chodziło o pojedynczy cios nożem, wymierzony w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego, choć nie spełniającego kryteriów afektu. Za czyn zabójstwa kodeks karny przewiduje karę od 8 do 25 lat więzienia, jednak w ocenie sędzi 15 lat pozbawienia wolności jest niewątpliwie adekwatnym wymiarem kary dla winnej.

Prokuratura wyraziła swoje niezadowolenie z wysokości wymierzonej kary, pomimo iż wyrok skazujący za zabójstwo spotkał się z ich aprobatą. W toku procesu oskarżenie domagało się bowiem kary surowszej – 25 lat więzienia. Przedstawiciele obrony Karoliny B. również nie pogodzili się z decyzją sądu I instancji i podjęli kroki zmierzające do jej zmiany poprzez złożenie dwóch apelacji.