27-letni kierowca Skody zderza się ze separatorem ruchu na stacji paliw: był pijany, nie miał prawa jazdy i posiadał narkotyki

Na jednej z stacji paliw położonej przy drodze ekspresowej S8 w Trzciance doszło do poważnego incydentu drogowego. Kierujący 27-latek, prowadząc samochód marki Skoda, uderzył w separator ruchu – konstrukcję mającą na celu ochronę dystrybutorów stacji. Mężczyzna, jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a co więcej, był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki. Wkrótce będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem – czeka go potencjalne pozbawienie wolności i wysokie grzywny.

W poprzednim tygodniu miejscowa policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie Skoda dachującym na stacji benzynowej przy ekspresowej trasie S8 w Trzciance. Informacje przekazane przez zgłaszającego sugerowały, że kierujący autem mógł być pod wpływem alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego, którzy udali się na miejsce incydentu, szybko ustalili tożsamość kierowcy – okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Funkcjonariusze niemal natychmiast wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało obecność 1,2 promila alkoholu we krwi kierowcy – jak poinformował komisarz Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie w poniedziałkowy poranek 10 lipca.