Heroiczna akcja ratunkowa dzielnicowego z Mszczonowa wczasie urlopu w Turcji

Sierżant Paweł Nietrzebka, pełniący na co dzień obowiązki dzielnicowego w Komisariacie Policji w Mszczonowie, znalazł się w nieszablonowej sytuacji podczas urlopu w Turcji. Na terenie znanego kurortu Kemer, podczas spędzania czasu z rodziną, został świadkiem niebezpiecznej sceny na morzu. Wszystko wydarzyło się w miniony weekend, kiedy to zauważył mężczyznę walczącego o życie w wodzie.

Z daleka dobiegały go krzyki o pomoc, po których postać mężczyzny zniknęła pod powierzchnią. Sierżant Nietrzebka natychmiast zareagował. Nie zważając na własne bezpieczeństwo, zanurkował w kierunku miejsca, gdzie ostatnio widział tonącego. Zdołał go dostrzec już pod wodą, gdy ten wypuszczał ostatnie pęcherzyki powietrza i zstępował coraz głębiej.

Reakcja policjanta była natychmiastowa i skuteczna. Rozpoczął akcję ratunkową, która po chwili dała pozytywny efekt. Udało mu się doprowadzić poszkodowanego z powrotem na powierzchnię, zdławiając tym samym próbę utonięcia. Po opanowaniu sytuacji, sierżant Nietrzebka poinformował odpowiednie służby ratunkowe o zaistniałym incydencie. Wynik całej akcji okazał się być szczęśliwy.