Kacper Potulski przechodzi z Legii Warszawa do niemieckiego klubu 1. FSV Mainz 05

Nastolatek, Kacper Potulski, wysoko oceniany piłkarz z Legii Warszawa, zdecydował się na zmianę barw klubowych i przeniósł się do niemieckiego 1. FSV Mainz 05 – podaje Sebastian Staszewski z Interii. Zaledwie 15-letni zawodnik, który jest uważany za jednego z największych talentów w młodzieżowych sekcjach warszawskiej drużyny, podpisał już umowę z nowym klubem.

Na decyzję o przejściu do niemieckiej drużyny z Bundesligi wpływ miał sam Potulski oraz jego agent. Mimo iż Legia Warszawa nie odniosła dużych korzyści finansowych z tego transferu, a wręcz przeciwnie, otrzymała jedynie ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika, sama drużyna usilnie próbowała utrzymać młodego talentu w swoich szeregach. Wśród licznych ofert dla gracza, ta przedstawiona przez 1. FSV Mainz 05 okazała się najbardziej atrakcyjna.

Potulski swoją drogą do profesjonalnej kariery piłkarskiej rozpoczął w 2021 roku, kiedy to trafił do młodzieżowej drużyny. W ostatnim sezonie wystąpił w ośmiu meczach Centralnej Ligi Juniorów do lat 19. Nie bez znaczenia są również dziewięć spotkań rozegranych w reprezentacji Polski do lat 16, podczas których zdobył nawet bramkę w meczu przeciwko Norwegii.

Zgodnie z planem po transferze do niemieckiego klubu, Kacper Potulski nie zostanie natychmiast włączony do pierwszego składu drużyny. Początkowo będzie reprezentował barwy drużyn U-17 i U-19. W poprzednim sezonie Bundesligi, jego nowy klub uplasował się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 46 punktów.