Wielopojazdowy wypadek na trasie S8 w Siestrzeni

Na jednej z głównych dróg kraju, trasie S8, doszło do poważnego incydentu drogowego nie daleko od Siestrzenia. Cztery pojazdy – trzy ciężarówki i jeden samochód osobowy – zderzyły się, powodując poważne utrudnienia w ruchu kołowym. Mimo skomplikowanej sytuacji, wszyscy kierowcy zaangażowani w incydent byli na szczęście trzeźwi. Niestety, jedna osoba odniosła obrażenia w wyniku zdarzenia.

Aby zbadanie przyczyn i okoliczności tego niebezpiecznego incydentu, miejscowy zespół policyjny został wezwany na miejsce. Jego obecność jest także wymagana do zapewnienia bezpieczeństwa innych użytkowników drogi podczas prowadzenia działań ratowniczych i usuwania skutków zdarzenia.

Wypadkowi niestety towarzyszyły poważne utrudnienia na drodze. Jedna z jezdni, prowadząca w kierunku stolicy kraju – Warszawy, została zablokowana. To spowodowało tworzenie się długich korków na drodze. Pojazdy musiały czekać na swój ruch w pięciokilometrowym korku.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 11 lipca. Wszystko rozegrało się przed godziną 7:30 nad ranem. Lokalizacja to trasa S8, w okolicach Siestrzenia, które leży w powiecie grodziskim.