Kolejny etap budowy linii tramwajowej do Wilanowa: zmiany w organizacji ruchu na Mokotowie

Realizacja projektu nowej linii tramwajowej do Wilanowa w Warszawie wkroczyła w następną fazę. Ta kolejna część prac koncentruje się na Mokotowie, gdzie ruch tramwajowy zostanie przekierowany na jezdnie alei Sikorskiego oraz Witosa. Kierowcy poruszający się po tej części stolicy muszą być przygotowani na zmieniającą się organizację ruchu. Władze miejskie zapewniają, że już we wrześniu pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego połączenia tramwajowego do Wilanowa, gdzie przystanek końcowy znajdować się będzie przy ulicy Branickiego.

Ratusz w Warszawie potwierdził, że rozpoczyna się etap prac budowlanych na odcinku mokotowskim linii tramwajowej prowadzącej do Wilanowa. Robotnicy drogowi zajmują się obecnie układaniem warstwy asfaltowej przy skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, alei Witosa i alei Sikorskiego. W związku z tym zaplanowane są zmiany w schemacie ruchu, które dotyczyć będą kierowców.

Z powodu realizacji prac budowlanych, jezdnia na alejach Sikorskiego i Witosa, która obecnie jest używana przez ruch kołowy, zostanie zamknięta. Pomiędzy stacją paliw przy Sikorskiego a ulicą Idzikowskiego kierowcy będą korzystać z obecnie nieczynnej nitki jezdni. Miejsca przejazdów między jezdniami pozostaną bez zmian – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.