Nieodpowiedzialne zachowanie na zlocie kierowców prowadzi do wypadku

Podczas ostatniego spotkania miłośników samochodów osobowych, które odbywało się na jednym z parkingów, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący jednym z pojazdów, próbujący zademonstrować technikę driftu, stracił kontrolę nad swoim autem i uderzył przechodnią pieszą. W rezultacie swojego niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego działania, mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych oraz otrzymał 8 punktów karnych. Policja nałożyła też mandaty na innych uczestników zlotu.

Zgromadzenie zapalonych kierowców miało miejsce w piątkowy wieczór, na parkingu usytuowanym przed popularnym centrum handlowym w Jabłonnie. W trakcie tego wydarzenia doszło do dramatycznego wypadku – jeden z uczestników zdecydował się na roztargnione driftowanie swym mercedesem, co skończyło się utratą kontroli nad pojazdem i zderzeniem z kobietą przechodzącą obok.

Na miejsce natychmiast przybyły służby ratownicze – policja oraz zespół medyczny. Na szczęście, poszkodowana kobieta nie odniosła poważnych obrażeń i nie było konieczności przewiezienia jej do szpitala na dodatkowe badania.