Jak spędzić czas z dzieckiem na Ursynowie w Warszawie?

Ursynów to miejsce, które od czasu II wojny światowej znacznie się rozwinęło. Dziś jest to dzielnica Warszawy, która próbuje prężnie się rozwijać.

Jak tutaj można spędzić ciekawy czas z dzieckiem, aby ono się nie nudziło? Dowiecie się o tym z naszego tekstu.

Kopa Cwila

Nazwa tej góry może być dość zaskakująca. Jest to miejsce, które jest pewnym kopcem, sztucznym wzniesieniem na terenie parku im. Romana Kozłowskiego. Tutaj odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, a nawet można z niej zobaczyć wiele rzeczy, dlatego jak najbardziej jest to miejsce, w które warto zabrać swoją pociechę. Można tutaj pospacerować, a same widoki będą mieć spore znaczenie, bo naprawdę robią wrażenie.

Mur Toru Wyścigów Konnych

Nie ma co ukrywać, że Służewiec jest miejscem, które ma spore znaczenie dla wyścigów konnych w naszym kraju. Tor na Służewcu, który jest zarządzany przez Totalizator Sportowy jest pewnym zjawiskiem kulturowym, gdzie często spotykają się osoby z pogranicza sportu, biznesu i świata polityki, a wśród nich są zwykli ludzie, którzy liczą, że wygrają niemałe pieniądze.

Sam mur dostępny na Ursynowie jest już od 1989 wpisany do rejestru zabytków, więc jak najbardziej warto go tutaj przyjść i zobaczyć.

Więcej artykułów o atrakcjach z Ursynowa w portalu regionalnym https://www.eursynow.pl/.

Ogród botaniczny Polskiej Akademii Nauk

PAN, czyli Polska Akademia Nauk nieustannie cieszy się sporym prestiżem. Jeżeli jesteśmy na Ursynowie, to dobrą opcją będzie przyjście z dzieckiem do ogrodu botanicznego. Jak najbardziej trzeba młode pokolenie utożsamiać z obcowaniem z naturą, a tutaj będzie można zobaczyć kolekcje nietypowych odmian róż, warzyw czy roślin tropikalnych. To połączenie edukacji z ekologią.