Image przede wszystkim, czyli jazda samochodem bez przedniej rejestracji

Funkcjonariusze patrolujący ulice Otwocka zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu, na którym nie widniała tablica rejestracyjna. Co było powodem zaniedbania ze strony właściciel pojazdu? Jak wynika z jego argumentacji – wyczucie stylu.

Rejestracja rujnująca wizerunek

Opisywana sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek w podwarszawskim Otwocku. Patrolujący ulice policjanci sprawdzali doniesienia o nielegalnych wyścigach samochodowych, do których dochodzić miało na lokalnych drogach. Podczas prowadzonych działań zauważyli oni pojazd marki BMW. Jak z zaskoczeniem stwierdzili, na pojeździe nie zamontowano tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze natychmiast postanowili to sprawdzić i zatrzymali 24-letniego kierowcę do kontroli.

Według relacji policjantów natychmiast dało się wyczuć lekceważący stosunek mieszkańca Otwocka nie tylko do obowiązujących przepisów, ale i do interweniujących funkcjonariuszy. Zapytany o tablicę rejestracyjną stwierdził, iż nie ma najmniejszego zamiaru jej instalować. Uzasadniając swoją niezgodną z prawem decyzję, powiedział, że jego BMW wygląda znacznie lepiej bez niej. Mężczyzna oświadczył, iż woli zapłacić mandat, niż założyć tablicę.

Kierowca w oparach

Jak jednak przekazała w swojej relacji reprezentująca otwocką komendę Paulina Harabin, brak należytego poszanowania dla przedstawicieli prawa to niejedyne, co interweniujący policjanci wyczuli. W pojeździe unosiła się wyraźna woń alkoholu zmieszanego z chemicznymi środkami. Przeprowadzony test alkomatem wykazał jednak, iż kierowca jest trzeźwy. Zniecierpliwiony jednak przedłużającą się kontrolą 24-latek zaczął obrażać funkcjonariuszy. Następnie przyznał, że podejrzany aromat to pozostałość po wypalonej dzień wcześniej marihuanie, co potwierdził przeprowadzony test.

Wyznanie mężczyzny skłoniło funkcjonariuszy do przeszukania samochodu, w którym znaleziono specjalny młynek zawierający wspomniany narkotyk. W efekcie kierowcę natychmiast przetransportowano do policyjnej celi. Teraz 24-latek za swoje wykroczenia drogowe oraz posiadanie nielegalnych substancji, kierowanie pod ich wpływem, a także znieważanie funkcjonariuszy, odpowie przed sądem.