Pożegnanie lata – wystartował ON AIR Festival

Na muzycznej mapie stolicy pojawił się nowy festiwal. Przez dwa dni na płycie Lotniska Bemowo wybrzmiewać będą dźwięki muzyki, a wszystko to za sprawą międzynarodowych gwiazd sceny. ON AIR Festival trwa od piątku do nocy z soboty na niedzielę.

Pierwszy w historii

Chociaż lato chyli się ku końcowi, a temperatury za oknem wyraźnie wskazują jego zmierzch, w ten weekend w stolicy będzie jeszcze gorąco. W piątek 09 września rozpoczęła się pierwsza edycja miejskiego wydarzenia muzycznego ON AIR Festival. W ciągu dwóch dnia na trzech scenach swoją twórczość zaprezentuje 30 wykonawców z różnych krajów. Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, publiczność będzie miała możliwość uczestniczenia w wyjątkowej imprezie, podczas której rozlegać będą się dźwięki zarówno z obszaru indie rock, jak i jazzu oraz popu. Na słuchaczy czeka też solidna dawka muzyki elektronicznej.

ON AIR Festival – różnorodne brzmienia w sprawdzonej strefie

Przede wszystkim podkreślano fakt, iż jest to zupełnie nowe podejście do eventu, którego formę określa zazwyczaj jakiś jeden czynnik. Tu nie mamy jednak do czynienia z gatunkowym wyznacznikiem determinującym dobór prezentujących się artystów. ON AIR Festival jest bowiem nie tyle świętem jednego stylu, ile sposobem na uczczenie ostatnich dni wakacji i właściwe pożegnanie lata. A skoro ma to być impreza dla wszystkich, to i klimat musi być odpowiedni dla każdego. Na Lotnisku Bemowo słuchacze będą mieli okazję bawić się przy kompozycjach artystów prezentujących różne style i gatunki muzyczne. Na scenie pojawią się takie gwiazdy jak Jamie xx, Noah Cyrus, Artur Rojek, Otsochodzi, Röyksopp, Ralph Kaminski, Celeste, Baasch czy Kaśka Sochacka.

Warto też zaznaczyć, że na miejsce organizacji wrześniowego wydarzenia Lotnisko Bemowo wybrano nieprzypadkowo. Już wcześniej doskonale sprawdzało się ono podczas innych muzycznych imprez. Swoje koncerty zagrali tu między innymi Madonna, Metallica, a także polski muzyk Mata. Przed sceną może zgromadzić się 25 tysięcy osób.