Zgromadzenie publiczne i ON AIR Festival na Lotnisku Bemowo – uwaga na utrudnienia

Od piątku 09 września w stolicy mamy okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach i uroczystościach. W związku z tym przez kilka najbliższych dni zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej, muszą liczyć się z występującymi utrudnieniami. Jednym z nich jest odbywający się w dniach 09./10. września festiwal muzyczny ON AIR Festival.

Wyłączone z użytku ulice i parkingi

W związku z szeregiem wydarzeń, które odbywają się w stolicy od piątku 09 września, przez kilka dni uczestnicy ruchu drogowego muszą przygotować się na różnego rodzaju utrudnienia. Jak zapowiadały władze miasta, z użytkowania wyłączone zostaną poszczególne ulice. Ograniczony będzie również dostęp do miejskich parkingów. Pojawi się także zakaz postoju w pobliżu miejsc, w których będą się dane wydarzenia odbywać.

Zgromadzenie publiczne w piątkowy poranek

Pierwsze zmiany dało się zauważyć już w piątek w okolicy Alei Ujazdowskich. Powodem ich wprowadzenia było odbywające się przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zgromadzenie i związany z nim przemarsz. Spotkanie otwarto o godzinie 08.00, następnie uczestnicy około godziny 11.00 wyruszyli w kierunku Placu Zamkowego. Trasa pochodu przebiegała ulicami: Aleje Ujazdowskie, Bagatela, Plac Unii Lubelskiej, Aleja Szucha, Aleje Ujazdowskie, Piękna, Wiejska, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście. Droga powrotna wiodła Krakowskim Przedmieściem przed pomnik Adama Mickiewicza. Spotkanie zakończono o godzinie 15.00.

ON AIR na Lotnisku Bemowo

Piątek to również dzień, na który przypada pierwszy dzień festiwalu muzycznego ON AIR Festival. Choć zaplanowane wydarzenie odbywa się na terenie zamkniętym, policja nie wyklucza możliwości zamknięcia odcinka ulicy Piastów Śląskich na odcinku od Powstańców Śląskich do Żołnierzy Wyklętych. Jeśli zajdzie taka konieczność, linie autobusowe numer 171 i 220 przejadą trasami alternatywnymi. Sobota 10 września to drugi dzień festiwalu.

W związku z zamknięciem dni festiwalowych w godzinach nocnych policja dopuszcza wyłączenie z ruchu ulic Piastów Śląskich oraz Powstańców Śląskich. Trasami objazdowymi pojadą autobusy nocne N01 oraz N43. Dodatkowo z przystanku Wrocławska odjedzie linia 942. W trasę wyruszą również dodatkowe składy linii metra M2.