Inteligentne promienniki podczerwieni na taras

Zapowiedź chłodnej jesieni przyjmowany jest na ogół ze zgrozą. Trudno pogodzić się z faktem, że tak mało jest w ciągu roku ciepłych wieczorów, które można spędzać poza budynkiem. Na szczęście promienniki podczerwieni na taras dają wystarczająco dużo ciepła, aby nie obawiać się wychłodzenia, a w konsekwencji przeziębienia. Dowiedz się, jaki promiennik ciepła ma w swojej ofercie firma Dream Heat i czym wyróżniają się jej produkty.

Promiennik podczerwieni na taras i do ogrodu zimowego znajdziesz na: https://dreamheat.eu/promiennik-podczerwieni-do-ogrodow-zimowych-radzimy-jaki-wybrac/

Nowoczesna technologia w eleganckim wydaniu

Przetworzenie energii elektrycznej na energię cieplną w pewien sposób zrewolucjonizowało rynek energetyczny. Zwłaszcza w momencie, kiedy spadły koszty instalacji takiego rozwiązania i rozpowszechniono łączenie systemu grzewczego z panelami fotowoltaicznymi. W tym przypadku mowa głównie o niewidocznych dla oka matach grzewczych, generujących pozytywne dla ludzkiego organizmu promieniowanie podczerwone.

Na podobnej zasadzie działają wolnostojące promienniki podczerwieni na taras. Mogą zresztą być ustawione w dowolnym miejscu – to Ty decydujesz o ich lokalizacji. Przestawienie ekranu przypominającego wyglądem płaski telewizor nie jest wcale trudne, ponieważ promiennik ciepła jest stosunkowo lekki i wyposażony w nóżki dbające o pełną stabilność. Równie dobrze może być zamontowany na ścianie lub na suficie. Druga i trzecia opcja wymaga dokupienia osobnego osprzętu do montażu, ale samo przymocowanie promiennika pochłania niewiele czasu i energii.

To alternatywne, dodatkowe źródło ciepła działa od razu po włączeniu panelu. Sterowanie jest zresztą bardzo proste, ponieważ w zestawie znajduje się pilot umożliwiający zdalne zarządzanie. Dream Heat stworzyło też specjalną aplikację na urządzenia mobilne, więc nie trzeba wstawać z krzesła, aby zmienić temperaturę na termostacie. Dochodzi ona do maksymalnej wartości 105 stopni Celsjusza. Promienniki podczerwieni na taras posiadają ponadto systemy bezpieczeństwa, które chronią przed przegrzaniem. Standardowy zakres temperatury, jaką można ustawić, mieści się w przedziale od 16 do 37 stopni Celsjusza.

Promiennik ciepła – charakterystyka dwóch produktów Dream Heat

Omówienie ogólnych cech tego rodzaju promienników pozwala przejść do wskazania atutów dwóch różnych ekranów, które ma w swojej ofercie firma Dream Heat. Pierwszym z nich jest Heatforce. Został stworzony, aby ogrzewać małe i średnie pomieszczenia o powierzchni do 24 metrów kwadratowych. Może zatem być ustawiony nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku. Istnieje aż sześć rozmiarów urządzenia, a każde z nich ma inną moc. Najmniejsze modele są dostosowane do ogrzania 4 m. kw. i dysponują mocą 360 W. Natomiast najmocniejszy promiennik ciepła to Heatforce 1200 W.

Innym modelem jest Dream Heat Crystal Carbon, wykorzystujący w elemencie grzewczym kryształ węgla. Doskonale wpasuje się w wystrój nowoczesnego tarasu, ponieważ te promienniki podczerwieni na taras mają minimalistyczny design. Zobacz oba produkty na stronie Dream Heat i ciesz się czasem spędzonym w ogrodzie zimowym.

Może zainteresuje Cię także: Ogrzewanie na podczerwień – koszty