Eksplozja i pożar w hurtowni fajerwerków w Kobyłce

We wtorek, w niewielkiej miejscowości Kobyłka w województwie Mazowieckim, doszło do zdarzenia, które wprowadziło mieszkańców w stan lęku. Wybuchł magazyn pełen fajerwerków, co spowodowało dalszy rozwój ognia i ogromny pożar budynku. W efekcie tego wydarzenia struktura budowli uległa poważnemu uszkodzeniu, a konkretnie zawaliła się jej połowa.

Eksplozja oraz następujący po niej pożar miały miejsce we wtorkowy poranek. Ogień strawił budowlę znajdującą się przy ulicy Nadarzyńskiej w Kobyłce, w której przechowywano fajerwerki. Ryzyko było ogromne, gdyż skutki wybuchu mogły być nieprzewidywalne. Na szczęście nikt z osób znajdujących się w pobliżu nie odniósł obrażeń.

O godzinie 9 rano strażacy powiatu wołomińskiego otrzymali zgłoszenie o eksplozji i pożarze w budynku użytkowanym gospodarczo. Jak poinformował komendant straży, Wiesław Drosio, akcja jest utrudniona ze względu na stan budynku. Połowa obiektu uległa zawaleniu, co znacznie utrudnia dostęp do ognia. Akcja dogaszania trwa, ale ze względu na ryzyko strażacy muszą działać na dystans. Na chwilę obecną najważniejsze jest, że prawdopodobnie nikt nie został poszkodowany w wyniku tego zdarzenia.